Swiat GSM - Aktualności Telekomunikacyjne

March 30, 2008

REKLAMA MOBILKING MA BYĆ ZAKAZANA.

Filed under: Uncategorized — karol @ 11:58 am

REKLAMA MOBILKING MA BYĆ ZAKAZANA.

Polityczna poprawność narzędziem dyskryminacji męskiego punktu widzenia

Instytucje państwowe chcą narzucić stacjom telewizyjny zaprzestanie emisji reklam MOBILKING – nowego operatora telefonii komórkowej. Prezentowane są w nich, z męskiej perspektywy, piękne kobiety wykonujące różne ciężkie i trudne prace kojarzone tradycyjnie z mężczyznami. Są strażakami, drwalami czy żołnierzami.

W piśmie, jakie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozesłała do nadawców telewizyjnych czytamy: “(…) W obecnie trwającej kampanii telefonii komórkowej MOBILKING pojawiają się sceny, w których kobiety przedstawione są jako osoby nieporadne, których próby radzenia sobie w trudnych sytuacjach kończą się niepowodzeniem (…)”. Nieznana jest liczba osób, którym reklama nie przypadła do gustu. Z danych Rady Reklamy wiemy, że złożonych zostało 20 skarg.

“Dziwi nas tak ostra reakcja Krajowej Rady w stosunku do szacunkowo niewielkiej liczby skarg”, mówi Tomasz Rudnicki, dyrektor zarządzający MOBILKING. “Ta decyzja dyskryminuje punkt widzenia prawdziwych mężczyzn i utrudnia im zapoznanie się z naszą ofertą oraz wyrobienie sobie własnego zdania. Pokazujemy w reklamie piękne i ambitne kobiety z przymrużeniem oka. Wiemy, że one same śmieją się z sytuacji, które obejrzały w spocie reklamowym”.

Co zastanawiające, nikt nie zaleca zdjęcia reklam, które naprawdę obrażają kobiety, choćby prezentujących je w roli tzw. “kur domowych”. Warto tutaj przytoczyć słowa Katarzyny Król z Partii Kobiet, która oceniając reklamę MOBILKING stwierdziła, iż “większym problemem dla kobiet mogą być reklamy, w których one z radością rozmawiają z margaryną albo cieszą się z tego, że mogą zupą z proszku nakarmić całą rodzinę”.

Szeroko zakrojona, wyrazista telewizyjna kampania reklamowa jest emitowana od połowy lutego przez TVP, TVN, Polsat oraz stacje tematyczne. Wkrótce zostanie ona uzupełniona przez reklamę w prasie. W Internecie działa strona www.mobilking.pl, która pozwala zapoznać się z ofertą usług i treści mobilnych. Dzięki temu MOBILKING jest najbardziej widocznym wirtualnym operatorem w Polsce.

Jak podsumował Tomasz Rudnicki: “MOBILKING to mocna marka – dużo w niej sportu, emocji i zabawy. I tak jak prawdziwi mężczyźni, będziemy konsekwentni w naszych działaniach. Wzywamy wszystkich facetów do zamanifestowania męskości i korzystania z usług MOBILKING!”.

Oferta MOBILKING dostępna jest w postaci kart pre-paid. Zestawy startowe można nabyć między innymi w sklepach sieci Żabka, kioskach współpracujących z firmami Kolporter i Lekkerland oraz sklepach z telefonami komórkowymi. Nowy operator zakłada, że do końca 2008 r. pozyska około 200 tys. abonentów. Pomóc w tym ma jedna, niska cena połączeń i SMS-ów do wszystkich sieci oraz uczciwe zasady wszystkich ofert.

Zapraszamy do obejrzenia zakazanej reklamy w miejscu, do którego cenzura jeszcze nie sięga – na stronie MOBILKING: http://mobilking.pl/reklamy-telewizyjne,reklama.html.

źródło informacji: mobilking

No Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress