Swiat GSM - Aktualności Telekomunikacyjne

April 25, 2008

Wszechstronna nawigacja samochodowa Nokia 500 już dostępna w polskich sklepach

Filed under: Uncategorized — karol @ 8:18 pm

Wszechstronna nawigacja samochodowa Nokia 500 już dostępna w polskich sklepach
Kwiecień 17, 2008

Najnowsze samochodowe akcesorium nawigacyjno-komunikacyjne firmy Nokia właśnie trafiło do polskich sklepów. Wszechstronna nawigacja samochodowa Nokia 500 zapewnia łączność, rozrywkę i informacje. Umożliwia nie tylko szybkie i łatwe dotarcie do celu, ale też sprawdzanie nazwisk osób telefonujących oraz nawiązywanie wysokiej jakości połączeń bez używania rąk.

Nokia 500 to pierwsze obsługiwane bez używania rąk osobiste urządzenie firmy Nokia do wygodnej nawigacji i komunikacji w samochodzie. Urządzenie to ma wbudowane wysokiej jakości funkcje GPS i nawigacji samochodowej, a także stanowi pełny system Bluetooth do obsługi kompatybilnego telefonu komórkowego bez używania rąk. Na szerokim 4,3-calowym ekranie kolorowym można łatwo wyszukiwać kontakty oraz nawiązywać i odbierać połączenia. System głośnomówiący z cyfrową obróbką dźwięku (DSP) zapewnia doskonałą jakość dźwięku.

Prostota użytkowania
Dzięki Nokia 500 nawigacja została maksymalnie ułatwiona. Urządzenie wyposażone w wysokiej czułości odbiornik GPS oraz oprogramowanie nawigacyjne AutoMapa 5, podaje wyraźne wskazówki głosowe i wizualne (przy każdym zakręcie, łącznie z pokazaniem nazw ulic i miast oraz konturów budynków). W Nokia 500 zainstalowane standardowo mapy 31 krajów Europy, w tym szczegółowa mapa Polski,* oraz dokładne informacje o podróży, m.in. o ważnych miejscach, takich jak hotele, stacje benzynowe i atrakcje turystyczne oraz wielu innych dostępnych do pobrania przez użytkownika

Dzięki integracji funkcji nawigacyjnych i komunikacyjnych możliwe jest otrzymywanie informacji kontaktowych o mijanych po drodze ważnych miejscach, aby bezpośrednio się z nimi połączyć. Nokia 500 może także nawigować do adresów zapisanych w kontaktach.

Informacje pod ręką
Dostępna w urządzeniu usługa Traffic Message Channel (TMC)** umożliwia omijanie męczących korków i szybsze dotarcie do celu. Urządzenie to ma intuicyjny rozkład funkcji, charakterystyczny dla produktów marki Nokia, w tym między innymi podzielony ekran, który wyświetla dodatkowe informacje pomagające w nawigacji.

Rozrywka w drodze
Podczas dłuższych podróży kierowcy i pasażerowie mogą korzystać z zaawansowanych funkcji rozrywkowych Nawigacji Samochodowej Nokia 500. Wbudowany odtwarzacz umożliwia słuchanie muzyki, a nużącą podróż ubarwią wyświetlane zdjęcia i nagrania wideo! Nokia 500 odtwarza muzykę także przez samochodowe radio FM za pośrednictwem wbudowanego nadajnika FM***.
“Nawigacja Samochodowa Nokia 500 to nowa pozycja w naszej szerokiej ofercie akcesoriów. Dzięki ścisłej integracji naszych rozwiązań i urządzeń mobilnych użytkownicy mogą korzystać z wysokiej jakości połączeń, używając spisu telefonów, nagrań muzycznych i atrakcyjnego oprogramowania nawigacyjnego” — mówi Marcus Stahl, dyrektor działu Nokia Automotive.

Nawigacja Samochodowa Nokia 500 jest już dostępna w polskich sklepach , a jej sugerowana cena detaliczna wynosi 1800 PLN

* Istnieje również wersja Nawigacji Samochodowej Nokia 500 z mapą samej Polski
** Funkcja TMC może nie być dostępna we wszystkich krajach objętych mapami Nawigacji Samochodowej Nokia 500.
*** Wskutek ograniczeń prawnych funkcja ta może być wyłączona w niektórych krajach.

O firmie Nokia
Nokia jest światowym liderem w dziedzinie mobilności, stojącym na czele przemian i rozwoju integrujących się branż internetu oraz telekomunikacji. Nokia oferuje szeroką gamę urządzeń mobilnych oraz usługi i oprogramowanie, które udostępniają użytkownikom muzykę, nawigację, wideo, telewizję, fotografię, gry i mobilne aplikacje biznesowe. Głównym obszarem dążeń firmy jest rozwijanie i wzrost usług internetowych dla indywidualnych użytkowników oraz rozwiązań i oprogramowania dla biznesu. Nokia oferuje także sprzęt, rozwiązania i usługi operatorom sieci telekomunikacyjnych poprzez Nokia Siemens Network.

źódło : nokia

No Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress