Swiat GSM - Aktualności Telekomunikacyjne

June 30, 2008

Rusza kampania edukacyjna „Sieciaki na wakacjach 2008”

Filed under: Uncategorized — karol @ 1:50 pm

Rusza kampania edukacyjna „Sieciaki na wakacjach 2008”
2008-06-30

Już po raz trzeci Fundacji Dzieci Niczyje i Fundacja Grupy TP organizują wakacyjno-piknikową kampanię edukacyjną „Sieciaki na wakacjach”, której zadaniem jest nauczenie dzieci i młodzieży bezpiecznego i efektywnego korzystania z Internetu.

Pierwszy z ośmiu pikników edukacyjnych odbył się 26 czerwca w parku Świętokrzyskim w Warszawie w ramach dużej imprezy plenerowej inaugurującej akcję „Lato w Mieście”.

Siedem kolejnych imprez zostanie zorganizowanych w popularnych miejscowościach wypoczynkowych: Dąbkach - 15 lipca, Darłowie - 16 lipca, Jarosławcu - 17 lipca, Ustce - 18 lipca, Jastrzębiej Górze - 19 lipca, Władysławowie - 20 lipca, Giżycku - 22 lipca.

Kampania „Sieciaki na wakacjach” organizowana jest już po raz trzeci przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Fundację Grupy TP i jest elementem europejskiego programu „Safer Internet”. Program imprez nawiązuje do fabuły edukacyjnego serwisu internetowego www.sieciaki.pl. Organizatorzy przygotowali atrakcyjną ofertę piknikowo - edukacyjną związaną z profilaktyką zagrożeń internetowych, m.in.: zajęcia przy komputerach w Sieciakowym Klubie Internetowym; prezentacje kreskówek, filmów, teledysków na temat bezpieczeństwa w Sieci w SiecioKinie; zabawy i konkursy z nagrodami na świeżym powietrzu oraz występy muzyczne.

Młodzi internauci biorąc udział w zajęciach proponowanych w ramach pikników zdobywają wiedzę o bezpiecznym Internecie oraz „bajty” - sieciakową walutę, którą następnie w „Centrum Wydawania Nagród” wymieniają na nagrody: gry, programy antywirusowe, kubki, smycze, podkładki, gazetki dziecięce o tematyce komputerowej itp. W trakcie pikników dzieci oraz rodzice otrzymują materiały edukacyjne. Imprezy są organizowane przy wsparciu partnerów lokalnych.

Partnerzy akcji: Program Safer Internet Plus, Arcabit, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, CD Projekt, wydawca gry Adibu, Komputerowa Gratka, Zig Zap, Mini Mini

wiecej na TP.PL

No Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress