Swiat GSM - Aktualności Telekomunikacyjne

August 6, 2008

Nokia Marką Najwyższej Reputacji 2008 w badaniu PremiumBrand

Filed under: Uncategorized — karol @ 12:16 pm

Nokia Marką Najwyższej Reputacji 2008 w badaniu PremiumBrand
Czerwiec 25, 2008

23 czerwca, podczas uroczystej gali finałowej prestiżowego badania PremiumBrand w Hotelu Intercontonental, Nokia otrzymała tytuł Marki Najwyższej Reputacji 2008 w kategorii Telekomunikacja. O przyznaniu marce tego wyróżnienia zadecydowali konsumenci oraz menedżerowie największych polskich firm. Nokia zdobywa ten tytuł od trzech lat, a więc od początku istnienia badania PremiumBrand.

PremiumBrand - Niezależny Ranking Reputacji Marek w Polsce to innowacyjne i jedyne na polskim rynku badanie reputacji marek opracowane przez zespół ekspertów z Domu Badawczego Maison. Badanie PremiumBrand prowadzone jest w dwóch grupach marek - marek konsumenckich (masowych, ogólnie znanych, reklamowanych w massmediach) oraz marek biznesowych (znanych głównie w tym środowisku, w tym: koncernów, korporacji, usług profesjonalnych dla korporacji itp.). Za realizację badania odpowiada instytut badawczy TNS OBOP.

Nokia wzięła udział w badaniu jako marka konsumencka. Została ona uznana za Markę Najwyższej Reputacji 2008 przez ogólnopolską reprezentatywną grupę konsumentów oraz wśród 200 menedżerów-ekspertów z 2000 największych polskich firm według kryteriów reputacji konsumenckiej. Wyróżnienie to otrzymała w kategorii Telekomunikacja.

“Tytuł Marki Najwyższej Reputacji 2008 dla marki Nokia jest dla nas dużym wyróżnieniem, zwłaszcza że oceny dokonali konsumenci i menadżerowie największych polskich firm. Jest to dla nas potwierdzenie, że Nokia cieszy się zaufaniem nie tylko jako dostawca produktów i usług, ale również jako partner biznesowy. Pragniemy wszystkim podziękować i zapewnić, że dołożymy starań by to zaufanie utrzymać na tak wysokim poziomie” - powiedział Slavomír Vaškovič, szef marketingu Nokia na Polskę, Czechy i Słowację.

Do budowy wskaźnika reputacji konsumenckiej w badaniu PremiumBrand wybrano:
zaufanie, jakim darzona jest marka;
referencje (w znaczeniu pozytywnej komunikacji z ust do ust);
informacje dostrzegane na temat marki są w mediach
działania społeczne podejmowane przez markę (sponsoring, wsparcie dla społeczności lokalnych itp.).
postrzeganie firmy jako pracodawcy (chęć podjęcia pracy dla firmy/marki).
reputacja marki jako partnera biznesowego.

Ranking Marek Najwyższej Reputacji w Polsce podsumowujący wyniki badania PremiumBrand zostanie opublikowany w polskiej edycji miesięcznika Forbes.

O firmie Nokia
Nokia jest światowym liderem w dziedzinie mobilności, stojącym na czele przemian i rozwoju integrujących się branż internetu oraz telekomunikacji. Nokia oferuje szeroką gamę urządzeń mobilnych oraz usługi i oprogramowanie, które udostępniają użytkownikom muzykę, nawigację, wideo, telewizję, fotografię, gry i mobilne aplikacje biznesowe. Głównym obszarem dążeń firmy jest rozwijanie i wzrost usług internetowych dla indywidualnych użytkowników oraz rozwiązań i oprogramowania dla biznesu. Nokia oferuje także sprzęt, rozwiązania i usługi operatorom sieci telekomunikacyjnych poprzez Nokia Siemens Networks.

źródło:nokia

No Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress