Swiat GSM - Aktualności Telekomunikacyjne

August 10, 2008

Cała aglomeracja warszawska w zasięgu HSUPA sieci Plus

Filed under: Uncategorized — karol @ 11:41 am

Cała aglomeracja warszawska w zasięgu HSUPA sieci Plus

Polkomtel S.A. w ramach rozwoju mobilnych usług szerokopasmowych udostępnił dla swoich klientów w całej aglomeracji warszawskiej technologię HSUPA, która umożliwia wysyłanie danych z komputera do sieci z prędkością do 1,4 Mb/s. Polkomtel S.A. umocnił w ten sposób pozycję lidera wśród polskich dostawców mobilnego internetu.

Na terenie całej aglomeracji warszawskiej dostępna jest także technologia HSDPA, która umożliwia pobieranie danych w kierunku z sieci do komputera z prędkością do 3,6 Mb/s, a w miejscach o największym natężeniu pakietowego ruchu danych także z prędkością do 7,2 Mb/s.

Technologia HSUPA razem z technologią HSDPA tworzą technologię HSPA (ang. High Speed Packet Access), która w przyszłości będzie oferowała prędkości do 14,4 Mb/s podczas pobierania informacji z sieci.

Obecnie technologia HSUPA oraz HSDPA do 7,2 Mb/s dostępna jest w sieci Plus w miejscach o największym natężeniu pakietowego ruchu danych. Oprócz Warszawy i okolic są to także: Trójmiasto, Poznań, Szczecin, Wrocław, Bydgoszcz, Łódź, Toruń, Olsztyn, Kalisz, Grudziądz, Elbląg, Inowrocław, Koszalin, Kołobrzeg, Lublin, Białystok, Chełm, Płock, Katowice (wraz z aglomeracją), Kraków, Częstochowa, Opole i Zakopane. Już wkrótce technologia HSUPA pojawi się w kolejnych miastach, gdzie aktualnie dostępna jest technologia HSDPA.

Szybka transmisja danych w technologii 3G i HSDPA dostępna jest aktualnie w ponad 1000 dużych miast i mniejszych miejscowości zamieszkanych przez ponad 40% populacji Polski.

Orientacyjna mapa zasięgu w aglomeracji warszawskiej.

Szczegółowy zasięg poszczególnych technologii oferowany przez sieć Plus można sprawdzić na interaktywnej mapie zasięgu dostępnej na stronie www.iplus.pl

iPlus to najbardziej kompletna oferta bezprzewodowego dostępu do internetu i sieci firmowych z wykorzystaniem pakietowej transmisji danych w technologiach HSDPA, HSUPA, 3G, EDGE i GPRS. To także największy zasięg szybkiej technologii transmisji danych HSDPA oraz HSUPA wśród polskich operatorów.

Oferta iPlus dostępna jest w sieci sprzedaży Plus oraz w najlepszych sklepach ze sprzętem komputerowym na terenie całego kraju.

Więcej informacji o ofercie iPlus na stronach www.iplus.pl

No Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress