Swiat GSM - Aktualności Telekomunikacyjne

October 29, 2008

Allegro.pl podpisał umowę z Polkomtel S.A. na świadczenie usług MVNO

Filed under: Uncategorized — karol @ 10:02 pm

Allegro.pl podpisał umowę z Polkomtel S.A. na świadczenie usług MVNO

QXL Poland, właściciel serwisu Allegro.pl i Polkomtel S.A., operator sieci Plus, podpisały umowę o współpracy, której efektem będzie rozpoczęcie działalności mobilnego operatora telefonii komórkowej (MVNO).

– Telefonia komórkowa to kolejna usługa, jaką chcemy zaproponować naszym Użytkownikom – mówi Maciej Oppeln-Bronikowski, dyrektor ds. korporacyjnych spółki QXL Poland, właściciela serwisu Allegro.pl. – Pomysł ten jest kontynuacją przyjętej strategii dostarczania użytkownikom Allegro szerokiego wachlarza usług w ramach serwisów Grupy Allegro.pl. Przykładem może być tu Allekarta kredytowa, system płatności internetowych Platnosci.pl czy program lojalnościowy Payback.

– Polkomtel S.A. jest pionierem współpracy w zakresie udostępniania sieci na zasadach hurtowych operatorom wirtualnym na polskim rynku. Podpisanie umowy z kolejnym operatorem wirtualnym to krok harmonijnie wpisujący się w strategię spółki. Cieszę się, że możemy powitać Allegro.pl w gronie naszych partnerów i jestem przekonany, że nawiązana współpraca przyniesie obopólne korzyści – powiedział Jarosław Bauc, prezes Polkomtel S.A.

Nowa telefonia komórkowa funkcjonować będzie w modelu MVNO (Mobile Virtual Network Operator). Wyróżnikiem oferty nowego operatora komórkowego będzie dostarczanie usług jedynie użytkownikom platformy handlowej Allegro.pl, a dystrybucja nowych usług odbywać się będzie wyłącznie poprzez serwisy Grupy Allegro.pl. Najwyższej jakości platformy telekomunikacyjne oraz sieć Polkomtel S.A., specjalnie przystosowane do realizacji usług Allegro.pl, zapewnią jakość i dostępność usług Allegro.pl na obszarze całego kraju.

W chwili obecnej trwają prace nad przygotowaniem do uruchomienia nowego operatora komórkowego, którego start planowany jest w pierwszej połowie 2009 roku.

Elżbieta Sadowska
rzecznik prasowy sieci Plus

O spółce Allegro.pl:

Allegro.pl to lider polskiego rynku e-commerce. W czasie swej ośmioletniej działalności rozwinęło się z serwisu aukcyjnego w największą polską platformę handlową. W obecnej chwili liczy ona prawie 8 milionów użytkowników i zajmuje ponad 52 procent rynku e-commerce.

Platforma jest częścią Grupy Allegro, będącej jedną z największych firm internetowych w Europie. W Polsce oprócz Allegro do Grupy należą otoMoto.pl (ogłoszenia motoryzacyjne), otoDom.pl (ogłoszenia nieruchomości), PayU S.A. i Platnosci.pl (płatności internetowe), Ceneo.pl (porównywarka cen), Payback (programy lojalnościowe), CoKupic.pl (opinie o produktach) iStore.pl (sklepy internetowe) PracaAllegro.pl (ogłoszenia o pracę) oraz AlleWakacje (oferty turystyczne). Grupa Allegro to marka międzynarodowa - jest właścicielem serwisów aukcyjnych: czeskiego Aukro.cz oraz otoMoto.cz, rosyjskiego Molotok.ru, bułgarskiego Aukro.bg, rumuńskiego Aukro.ro, słowackiego Aukro.sk, ukraińskiego Aukro.ua oraz węgierskiego Tesz-Vesz.hu.

O spółce Polkomtel S.A.:

Polkomtel S.A. jest operatorem uruchomionej w 1996 r. sieci telefonii komórkowej Plus, dostępnej dla 99% mieszkańców Polski zamieszkujących 98% terytorium kraju. Obecnie sieć Polkomtel S.A liczy ponad 14 mln użytkowników.

Od początku działalności Plus jest pionierem we wprowadzaniu na polski rynek najnowszych rozwiązań technologicznych i teleinformatycznych. Sieć Plus oferuje najszerszy zasięg technologii 3G w Polsce.

Polkomtel S.A. jest pionierem i liderem współpracy w zakresie udostępniania sieci na zasadach hurtowych operatorom wirtualnym na polskim rynku. Umowa z Allegro.pl jest szóstą umową Polkomtel S.A., który do tej pory podpisał umowy typu MVNO z: mBank, Telefonia Dialog, Gadu-Gadu i Carrefour oraz w zakresie roamingu krajowego z P4, operatorem sieci Play.

Sieć Plus od początku swego istnienia stara się również być obecna w ważnych społecznie obszarach życia Polaków. Realizując starannie zaplanowane działania sponsorskie, wspiera cenne inicjatywy i projekty związane z kulturą, ochroną zdrowia, edukacją, sportem i bezpieczeństwem. Jednym z nich jest stworzony we współpracy z GOPR-em, TOPR-em i WOPR-em Zintegrowany System Ratownictwa.

No Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress