Swiat GSM - Aktualności Telekomunikacyjne

October 29, 2008

MOBILKING na największym europejskim Kongresie MVNO w Monako

Filed under: Uncategorized — karol @ 9:59 pm

MOBILKING na największym europejskim Kongresie MVNO w Monako

Najbardziej znaczący gracze rynkowi spotkają się w jednym miejscu, aby porozmawiać o najnowszych trendach na rynku operatorów sieci wirtualnych

Najważniejsi eksperci rynkowi i inwestorzy spotkają się na Kongresie MVNO, który odbędzie się 20-23 października 2008 r. w Monako. Uczestnicy zapoznają się z modelami biznesowymi, przyjętymi przez operatorów wirtualnych działających na dojrzałych rynkach telekomunikacyjnych, oraz przeanalizują możliwości rozwoju MVNO na nowo otwartych rynkach. Przedstawiciele banków i innych instytucji, dotychczas nie związanych z branżą telekomunikacyjną, podzielą się doświadczeniami w uzupełnianiu podstawowej działalności ofertą telekomunikacyjną (w tym programami lojalnościowymi i innymi innowacyjnymi usługami). Wystąpienia i prezentacje głównych prelegentów z pewnością zainspirują obecnych na Kongresie inwestorów do stworzenia nowych strategii finansowych dla operatorów serwisów i platform MVNE. W ubiegłym roku Kongres cieszył się ogromnym zainteresowaniem, gromadząc dostawców rozwiązań technologicznych (38%), operatorów infrastrukturalnych (35%), operatorów sieci wirtualnych (20%), przedstawicieli urzedów regulacyjnych (5%) oraz konsultantów (2%). W Kongresie 2007 wzięli udział goście z Europy Zachodniej (24%), Wielkiej Brytanii (23%), Europy Wschodniej (21%), Europy Południowej (10%), Bliskiego Wschodu (10%) i Ameryki Łacińskiej (2%).

„Obecnie, gdy otwierają się rynki telekomunikacyjne w krajach nad Zatoką Perską i w Północnej Afryce, najważniejszą sprawą jest zrozumienie mechanizmów funkcjonowania modelu biznesowego operatorów sieci wirtualnych i ich wpływu na gospodarkę. Eksperci rynkowi nie powinni stracić cennej możliwości zdobycia wiedzy i doświadczenia pochodzących wprost od operatorów wirtualnych z Europy i innych części świata” – powiedziała Nicola Maci-Friedmann, Conference Producer IIR Telecoms.

Kongres daje także odpowiedź na pytanie, który z obecnych modeli biznesowych jest dla operatorów wirtualnych najbardziej optymalny. W ciągu ostatnich 18-tu miesięcy wiele firm spoza branży telekomunikacyjnej z powodzeniem uruchamiło swoje sieci komórkowe, uzupełniając w ten sposób swoją podstawową działalność. Ciekawym trendem jest również tworzenie sieci wirtualnych, kierujących swoje usługi do ściśle określonych grupy społecznych i etnicznych. Uczestnictwo w tym ważnym branżowym Kongresie stworzy doskonałą możliwość poznania historii sukcesu wielu europejskich MVNO i być może jego powtórzenia na innych rynkach.

„MOBILKING udowodnił już wiele razy, że wyznacza nowe trendy. Operator dla Prawdziwych Facetów, jako jedyny przedstawiciel MVNO z Polski a nawet Europy Środkowo-Wschodniej bierze udział w tej najważniejszej dla całej branży Konferencji. Takie działania wzmacniają naszą pozycję największego i najważniejszego MVNO w tej części Europy” – powiedział Jarosław Czerka, Dyrektor Zarządzający MOBILKING.

Główni prelegenci:

Marcin Bobruk, Technical and Operational Director, Mobilking Polska
Tim Stone, Director of Business Development & Wholesale, Vodafone
Frank Dedobeleer, Vice President Mobility, BT
Philip Macridis, MD of MVNOs, Carphone Warehouse
Keith Greenfield, Wholesale Director, Orange-FT Group
Paolo Baldriga, Head of VAS, CRM & Product Development, Poste mobile
Deniz Tuncalp, MVNO Manager, Turkcell
Emmanuel Routier, Director Wholesale & New Channels, Mobistar
Barbara Rinero, Project Manager, Telecom Włochy
Muhammad Ali Khan, Senior Manager Strategy & Business Development, Mobilink Pakistan
Marco Narduzzi, New Business Development Director, H3G Włochy
Christian Magel, CMO, Simyo
João Epifânio, General Manager UZO, TMN Portugalia
Remko van Ommeren, Senior Manager Wholesale Development, T-Mobile International
Milind Kangle, CEO, Lycamobile
Harmonogram konferencji jest dostępny do pobrania pod adresem http://www.iir-events.com/IIR-Conf/page.aspx?id=15681. Nie przegap ostatniej okazji do wzięcia udziału w konferencji IIR w przyszłym tygodniu w Monako. W tym celu skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta IIR: tel. + 44 (0)20 7017 7483, e-mai: registrations@iir-telecoms.com lub dokonaj rezerwacji on-line http://www.iir-events.com/IIR-Conf/page.aspx?id=15681. Przy dokonywaniu rezerwacji prosimy o podanie unikalnego kodu rejestracyjnego CG478PRE.

IIR jest światowym liderem w obszarze transferu wiedzy i umiejetności. Posiada sieć 47 firm i 112 oddziałów na całym świecie. Każdego roku IIR współpracuje z ponad 650 000 osób na kierowniczych stanowiskach, udostępniając im wiedzę i umiejętności w ramach szkoleń, konferencji, seminariów, e-learningu, targów, kompleksowych usług i rozwiązań oraz działań konsultingowych. Więcej informacji na: http://www.iir-events.com

MOBILKING to operator komórkowy tylko dla prawdziwych facetów. Oferuje dużą dawkę sportu i rozrywki oraz niskie ceny połączeń z naliczaniem sekundowym (50 gr/1 min.) i SMS (15 gr) do wszystkich sieci. W sześć miesięcy zdobył zaufanie prawie 100 000 klientów i jest piątym co do wielkości operatorem w Polsce. Usługi operatora są dostępne dla ponad 99 proc. Polaków a zasięg sygnału obejmuje 96 proc. terytorium naszego kraju. Startery MOBILKING można kupić w 40 000 punktów sprzedaży (m.in. placówkach Poczty Polskiej, sieciach Kolporter, Lekkerland, TeleTorium, Connex, Auchon i Żabka).

MOBILKING – jedna

No Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress