Swiat GSM - Aktualności Telekomunikacyjne

February 27, 2009

Agfa Graphics na targach Print World w Toronto

Filed under: Uncategorized — karol @ 8:58 pm

Agfa Graphics na targach Print World w Toronto
Agfa Graphics znalazła się wśród wystawców tegorocznych targów Print World, jakie odbywały się w dniach 22-24 listopada w Toronto. Wystawa stała się okazją do premiery na kanadyjskim rynku kilku tegorocznych nowości Agfa Graphics, z których większość zadebiutowała kilka miesięcy wcześniej, podczas targów drupa 2008.

Wśród promowanych na stoisku produktów znalazł się m.in. nowy pakiet oprogramowania :Apogee Suite, integrujący w jednym, kompletnym zestawie narzędzia wydawnicze (:Apogee Publish); portal integrujący współpracę różnych uczestników procesu produkcji (:Apogee Portal, bezpośredni następca portalu :Delano); system workflow (:Apogee Prepress, który zastąpił w ofercie Agfa Graphics popularny system produkcyjny :ApogeeX) oraz programy do kontroli jakości i zarządzania (:Apogee Color). Firma prezentowała też :Apogee Media, elastyczną platformę serwerową do zarządzania treścią publikacji i przepływem prac redakcyjnych, zaprojektowaną dla środowisk wydawniczych zajmujących się dużymi projektami poligraficznymi bądź sieciowymi. W części stoiska poświęconej oprogramowaniu znalazło się także miejsce dla :InkSave, zintegrowanego, automatycznego modułu systemu :Apogee Prepress, który w odpowiedni sposób reguluje poziom GCR, redukując ilość farby zużywanej podczas drukowania, bez uszczerbku w jakości kolorystycznej. Jak zapewnia Agfa Graphics, opcja ta pozwala uzyskać oszczędności farby rzędu nawet 30%, a dodatkowo umożliwia łatwiejsze utrzymanie balansu szarości podczas drukowania, krótszy czas schnięcia farby i lepsze pasowanie.

Targi Print World stanowiły dla Agfa Graphics okazję do prezentacji nowych płyt CtP, jakie pojawiły się w ofercie firmy podczas targów drupa 2008. Była wśród nich m.in. bezodczynnikowa płyta:Azura TS - następca sprawdzonego modelu :Azura - oferująca wszystkie dotychczasowe zalety technologii Thermofuse (gdzie obraz tworzony jest w sposób fizyczny, bez jakiejkolwiek obróbki chemicznej), m.in. eliminację chemii, znaczną redukcję odpadów i niewielką ilość miejsca potrzebnego na instalację sprzętu. Płyta :Azura TS jest kompatybilna z technologią rastra :Sublima i pozwala osiągnąć nakłady rzędu 100 tys. odbitek.
Obecni na stoisku eksperci z firmy Agfa Graphics prezentowali też inne oferowane przez firmę technologie CtP, m.in. wyróżnioną nagrodą PIA/GATF Intertech Award płytę :Energy Elite oraz szereg płyt termicznych i fioletowych, w tym bezodczynnikowych i niewymagających wywoływania.

Na stoisku ND Graphics, jednej z najważniejszych kanadyjskich firm działających na rynku systemów oznaczeń i druku wielkoformatowego, demonstrowany był ploter inkjetowy :Anapurna M, przeznaczony do grafiki wewnętrznej i zewnętrznej, oferujący rozdzielczość 720 x 1440 dpi. Urządzenie jest stosowane do drukowania z niemal fotograficzną jakością takich materiałów jak: systemy POP, displeje, plakaty, banery, panele wystawiennicze i reklamowe itd.
Targi w Toronto były również okazją do promocji opartych na technologii UV przemysłowych urządzeń wąskowstęgowych z rodziny :Dotrix. Na stoisku pokazywany był model :Dotrix Modular, dedykowany dla firm specjalizujących się w zadrukowywaniu kartonów, opakowań miękkich i etykiet. Maszyna pozwala na zadrukowywanie szerokiej gamy podłoży, m.in. biodegradowalnego plastiku, folii PE, PP, BOPP, PET jak również podłoży odpornych na temperaturę i nacisk.

Zwiedzający wystawę Print World mogli przekonać się, że Agfa Graphics stale wprowadza do swojej oferty innowacyjne rozwiązania w zakresie automatycznych systemów workflow, zarządzania projektami, materiałów eksploatacyjnych, sprzętu, oprogramowania i dodatkowych usług – powiedział Ruben Silva, dyrektor zarządzający Agfa Graphics Canada. – Nasza firma bardzo dynamicznie rozszerza swoją ofertę przeznaczoną na rynek cyfrowego druku inkjetowego. Dotyczy to zarówno nowych modeli wielkoformatowych ploterów drukujących, jak też wysokiej jakości atramentów solwentowych i UV.
Polscy klienci będą mieli okazję zobaczyć wszystkie wymienione powyżej technologie na najbliższych targach Poligrafia 2009 w Poznaniu.

No Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress