Swiat GSM - Aktualności Telekomunikacyjne

February 27, 2009

MOBILKING na największym europejskim Kongresie MVNO w Monako

Filed under: Uncategorized — karol @ 9:00 pm

MOBILKING na największym europejskim Kongresie MVNO w Monako

Najbardziej znaczący gracze rynkowi spotkają się w jednym miejscu, aby porozmawiać o najnowszych trendach na rynku operatorów sieci wirtualnych

Najważniejsi eksperci rynkowi i inwestorzy spotkają się na Kongresie MVNO, który odbędzie się 20-23 października 2008 r. w Monako. Uczestnicy zapoznają się z modelami biznesowymi, przyjętymi przez operatorów wirtualnych działających na dojrzałych rynkach telekomunikacyjnych, oraz przeanalizują możliwości rozwoju MVNO na nowo otwartych rynkach. Przedstawiciele banków i innych instytucji, dotychczas nie związanych z branżą telekomunikacyjną, podzielą się doświadczeniami w uzupełnianiu podstawowej działalności ofertą telekomunikacyjną (w tym programami lojalnościowymi i innymi innowacyjnymi usługami). Wystąpienia i prezentacje głównych prelegentów z pewnością zainspirują obecnych na Kongresie inwestorów do stworzenia nowych strategii finansowych dla operatorów serwisów i platform MVNE. W ubiegłym roku Kongres cieszył się ogromnym zainteresowaniem, gromadząc dostawców rozwiązań technologicznych (38%), operatorów infrastrukturalnych (35%), operatorów sieci wirtualnych (20%), przedstawicieli urzedów regulacyjnych (5%) oraz konsultantów (2%). W Kongresie 2007 wzięli udział goście z Europy Zachodniej (24%), Wielkiej Brytanii (23%), Europy Wschodniej (21%), Europy Południowej (10%), Bliskiego Wschodu (10%) i Ameryki Łacińskiej (2%).

„Obecnie, gdy otwierają się rynki telekomunikacyjne w krajach nad Zatoką Perską i w Północnej Afryce, najważniejszą sprawą jest zrozumienie mechanizmów funkcjonowania modelu biznesowego operatorów sieci wirtualnych i ich wpływu na gospodarkę. Eksperci rynkowi nie powinni stracić cennej możliwości zdobycia wiedzy i doświadczenia pochodzących wprost od operatorów wirtualnych z Europy i innych części świata” – powiedziała Nicola Maci-Friedmann, Conference Producer IIR Telecoms.

Kongres daje także odpowiedź na pytanie, który z obecnych modeli biznesowych jest dla operatorów wirtualnych najbardziej optymalny. W ciągu ostatnich 18-tu miesięcy wiele firm spoza branży telekomunikacyjnej z powodzeniem uruchamiło swoje sieci komórkowe, uzupełniając w ten sposób swoją podstawową działalność. Ciekawym trendem jest również tworzenie sieci wirtualnych, kierujących swoje usługi do ściśle określonych grupy społecznych i etnicznych. Uczestnictwo w tym ważnym branżowym Kongresie stworzy doskonałą możliwość poznania historii sukcesu wielu europejskich MVNO i być może jego powtórzenia na innych rynkach.

„MOBILKING udowodnił już wiele razy, że wyznacza nowe trendy. Operator dla Prawdziwych Facetów, jako jedyny przedstawiciel MVNO z Polski a nawet Europy Środkowo-Wschodniej bierze udział w tej najważniejszej dla całej branży Konferencji. Takie działania wzmacniają naszą pozycję największego i najważniejszego MVNO w tej części Europy” – powiedział Jarosław Czerka, Dyrektor Zarządzający MOBILKING.

Główni prelegenci:

* Marcin Bobruk, Technical and Operational Director, Mobilking Polska
* Tim Stone, Director of Business Development & Wholesale, Vodafone
* Frank Dedobeleer, Vice President Mobility, BT
* Philip Macridis, MD of MVNOs, Carphone Warehouse
* Keith Greenfield, Wholesale Director, Orange-FT Group
* Paolo Baldriga, Head of VAS, CRM & Product Development, Poste mobile
* Deniz Tuncalp, MVNO Manager, Turkcell
* Emmanuel Routier, Director Wholesale & New Channels, Mobistar
* Barbara Rinero, Project Manager, Telecom Włochy
* Muhammad Ali Khan, Senior Manager Strategy & Business Development, Mobilink Pakistan
* Marco Narduzzi, New Business Development Director, H3G Włochy
* Christian Magel, CMO, Simyo
* João Epifânio, General Manager UZO, TMN Portugalia
* Remko van Ommeren, Senior Manager Wholesale Development, T-Mobile International
* Milind Kangle, CEO, Lycamobile

Harmonogram konferencji jest dostępny do pobrania pod adresem http://www.iir-events.com/IIR-Conf/page.aspx?id=15681. Nie przegap ostatniej okazji do wzięcia udziału w konferencji IIR w przyszłym tygodniu w Monako. W tym celu skontaktuj się z Działem Obsługi Klienta IIR: tel. + 44 (0)20 7017 7483, e-mai: registrations@iir-telecoms.com lub dokonaj rezerwacji on-line http://www.iir-events.com/IIR-Conf/page.aspx?id=15681. Przy dokonywaniu rezerwacji prosimy o podanie unikalnego kodu rejestracyjnego CG478PRE.

IIR jest światowym liderem w obszarze transferu wiedzy i umiejetności. Posiada sieć 47 firm i 112 oddziałów na całym świecie. Każdego roku IIR współpracuje z ponad 650 000 osób na kierowniczych stanowiskach, udostępniając im wiedzę i umiejętności w ramach szkoleń, konferencji, seminariów, e-learningu, targów, kompleksowych usług i rozwiązań oraz działań konsultingowych. Więcej informacji na: http://www.iir-events.com

MOBILKING to operator komórkowy tylko dla prawdziwych facetów. Oferuje dużą dawkę sportu i rozrywki oraz niskie ceny połączeń z naliczaniem sekundowym (50 gr/1 min.) i SMS (15 gr) do wszystkich sieci. W sześć miesięcy zdobył zaufanie prawie 100 000 klientów i jest piątym co do wielkości operatorem w Polsce. Usługi operatora są dostępne dla ponad 99 proc. Polaków a zasięg sygnału obejmuje 96 proc. terytorium naszego kraju. Startery MOBILKING można kupić w 40 000 punktów sprzedaży (m.in. placówkach Poczty Polskiej, sieciach Kolporter, Lekkerland, TeleTorium, Connex, Auchon i Żabka).

MOBILKING – jedna, niska cena do wszystkich bez ukrytych opłat. Więcej na www.mobilking.pl

No Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress