Swiat GSM - Aktualności Telekomunikacyjne

February 27, 2009

nowa gama telewizorów BRAVIA™: w sieci domowej rozrywki

Filed under: Uncategorized — karol @ 9:04 pm

nowa gama telewizorów BRAVIA™: w sieci domowej rozrywki

Fantastyczny obraz, świetny wygląd oraz funkcje sieciowe nowej generacji

# Wyjątkowy obraz Full HD zapewniany przez technologie BRAVIA ENGINE™ 3 i Motionflow 100Hz
z systemem osłabiania rozmycia obrazu
# Technologia sieciowa DLNA i odtwarzacz nośników USB
# Stylistyka „Draw the Line”
# Innowacyjne, zmniejszające pobór mocy rozwiązania ekologiczne

Oferowana w tym roku gama pięknie wyglądających telewizorów LCD BRAVIA™ oferuje szerokie możliwości wykorzystywania multimediów. Smukła sylwetka i nowoczesna stylistyka „Draw the Line”* będzie stanowić elegancki akcent we współczesnym domu.

Nowe odbiorniki BRAVIA™ pozwalają docenić jakość obrazu Full HD, a dzięki bogatemu zestawowi przyłączy
i możliwościom wykorzystania multimediów znakomicie integrują się z innymi elementami dzisiejszego cyfrowego świata.

Wiele modeli (serie V5500; W5500, E5500, WE5) zostało wyposażonych w tuner nowej generacji MPEG4 AVCHD, umożliwiający odbiór sygnału wysokiej jakości tam, gdzie jest on dostępny bez konieczności korzystania z dodatkowych dekoderów.

Wprowadzane do oferty odbiorniki są również najbardziej przyjaznymi dla środowiska telewizorami LCD
w historii firmy Sony. Zastosowano w nich liczne rozwiązania, które zmniejszają emisję dwutlenku węgla bez pogorszenia jakości obrazu. Większość modeli BRAVIA™ na rok 2009 posiada ekologiczne oznaczenie
„EU Flower”, wprowadzone przez Komisję Europejską dla wyróżnienia produktów bardziej przyjaznych dla środowiska, spełniających surowe kryteria dotyczące ekologii i wydajności.

BRAVIA - w sieci domowej rozrywki

Użytkownicy nowych telewizorów Sony BRAVIA™ zyskają jeszcze więcej możliwości korzystania z multimediów.

Technologia DLNA umożliwia bezprzewodowe przesyłanie
do telewizora BRAVIA filmów, fotografii cyfrowych i muzyki zapisanych na dysku twardym laptopa VAIO lub podłączonego do sieci komputera PC. Ułatwia także oglądanie nagrań
z kamery czy kolekcji zdjęć zamieszczonych np. na domowym serwerze. Do sterowania głównymi funkcjami odtwarzania, takimi jak pauza czy przewijanie, można użyć pilota do telewizora BRAVIA.

Odtwarzanie materiałów cyfrowych w większości nowych telewizorów BRAVIA™ ułatwia odtwarzacz nośników USB. Wystarczy podłączyć kompatybilny nośnik do złącza USB odbiornika, wybrać z menu ekranowego XMB™ (Xross Media Bar™) funkcję „Media Player” i wskazać plik do odtworzenia lub wyświetlenia. W ten sposób można wygodnie przeglądać na dużym ekranie fotografie cyfrowe i ujęcia wideo MPEG1 z aparatu Cyber-shot™, jak również odtwarzać przez głośniki telewizora pliki MP3.

Nowością jest technologia AppliCast™, która zapewnia dostęp do różnych usług on-line bez włączania komputera. Podłączony do Internetu przez port Ethernet telewizor BRAVIA™ pozwoli między innymi na wyświetlanie kanałów RSS – od wiadomości i cen akcji do prognoz pogody, horoskopów, ploteczek itp.
Menu ekranowe XMB™ zapewnia również dostęp do szeregu przydatnych „widgetów”**, które można wyświetlić razem z oglądanym obrazem telewizyjnym. Do fabrycznie zainstalowanego zegara analogowego, kalendarza i poradnika „Jak korzystać z AppliCast™” odbiornik BRAVIA™ może pobrać z Internetu dodatkowe „widgety”: kalkulator, budzik, zegar czasu na świecie i ramkę na zdjęcia.

Jakość obrazu Full High Definition

Do najważniejszych innowacji w tegorocznej gamie telewizorów BRAVIA™ należą rozwiązania zapewniające najwyższą dostępną jakość obrazu Full HD – przy odtwarzaniu filmów z płyt Blu-ray Disc™, oglądaniu telewizji i grach.

Taką nowością jest BRAVIA ENGINE™ 3 – najnowsza generacja opracowanej przez firmę Sony technologii optymalizacji obrazu, która analizuje i optymalizuje sygnał wideo ze źródeł HD i SD. Poprawiona szczegółowość obrazu, kontrast i reprodukcja barw przekładają się na zaskakująco naturalny wygląd obrazu. Uzupełnieniem BRAVIA ENGINE™ 3 jest technologia przetwarzania Live Colour, która odpowiada za jakość reprodukcji żywych, naturalnie wyglądających kolorów.

Relacje sportowe i szybka akcja na ekranie wyglądają jeszcze lepiej. Zaawansowana technologia Motionflow 100Hz tworzy dodatkowe klatki i wstawia je do źródłowego obrazu. Podwaja w ten sposób częstotliwość wyświetlania i poprawia płynność obrazu. Uzupełnia ją system osłabiania rozmycia obrazu, który „oczyszcza” źródłowe klatki przed wygenerowaniem nowych, co skutkuje jeszcze większą ostrością obrazu
i mniejszym rozmyciem ruchu.

Smukła sylwetka utrzymana w stylistyce „Draw the Line”

Wzornictwo nowych modeli jest oparte na stonowanej stylistyce „Draw the Line”, zaprezentowanej po raz pierwszy w zeszłorocznej gamie odbiorników BRAVIA™. Nowe telewizory są eleganckie i smukłe. Nowy wygląd został zaakcentowany za pomocą subtelnych detali, które nie odwracają uwagi od jakości obrazu wyświetlanego na ekranie.

Modele z serii E5500 i E5300 wyglądają jak piękne ramki na zdjęcia. Nowa funkcja „przechyłu” odzwierciedla najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz. Umożliwia nieznaczne odchylenie np. do góry ekranu
w telewizorze stojącym na niskim stoliku.

Telewizory LCD BRAVIA™

WE5 (40 / 46 cali): mniejsza emisja dwutlenku węgla bez pogorszenia świetnego obrazu HD. Wewnątrz zwracającej na siebie uwagę białej obudowy „eko” telewizora Full HD WE5 znajduje się nowe podświetlenie HCFL z mikrorurkami, które zmniejsza zużycie energii do niespełna 50%***. Inteligentny czujnik obecności wygasza obraz, kiedy przed ekranem nie ma widza, a nowy przełącznik trybu energooszczędnego (Energy Saving Switch) stanowi wygodniejszą w użyciu alternatywę dla wyłączania nieużywanego telewizora z sieci. Oprócz technologii BRAVIA Engine™ 3, w urządzeniu wykorzystano poprawiającą płynność obrazu filmowego technologię Motionflow 100Hz z systemem osłabiania rozmycia obrazu. Nie brakuje również tunera HD MPEG 4 AVC****, który umożliwia oglądanie audycji HD bez dodatkowych dekoderów.

W5500 (32 / 37 / 40 / 46 / 52 cale): wspaniały obraz Full HD i zaawansowane rozwiązania. Seria W5500 łączy innowacyjną stylistykę „draw the LINE” z czarnym, lśniącym wykończeniem i dyskretnymi, przezroczystymi elementami. Technologia Motionflow 100Hz z systemem osłabiania rozmycia obrazu gwarantuje ostrzejszy i bardziej płynny obraz, zwłaszcza przy oglądaniu transmitowanych na żywo szybkich akcji. Na niezapomniane wrażenia składają się również technologie BRAVIA ENGINE™ 3, Live Colour, DLNA
i AppliCast™. Wyposażenie telewizora obejmuje także tuner HD MPEG 4 AVC.

E5500 (32 / 40 cali): smukły, pięknie prezentujący się w każdym wnętrzu telewizor Full HD w formie ramki na zdjęcia jest dostępny w kolorze czarnym, aluminium lub ciemnego orzecha. Do najważniejszych rozwiązań technicznych należą technologie BRAVIA Engine™ 3, Live Colour, Motionflow 100Hz z systemem osłabiania rozmycia obrazu, AppliCast™
i DLNA, a także odtwarzacz nośników USB. Wyposażenie telewizora obejmuje również tuner HD MPEG 4 AVC.

E5300 (22 cale): niewielki, pasujący do sypialni lub studio telewizor o wyglądzie ramki na zdjęcia jest oferowany w kolorze czarnym lub białym. Oprócz technologii AppliCast™
i DLNA oraz odtwarzacza nośników USB użytkownik ma do dyspozycji cztery wejścia HDMI, pozwalające na korzystanie z całego wachlarza dodatkowych źródeł HD. Odbiornik posiada także tuner HD MPEG 4 AVC.

V5500 (32 / 37 / 40 / 46 / 52 cale): BRAVIA staje się sercem domowej rozrywki. Seria V5500 jest oparta na wzornictwie „Draw the Line” wzbogaconym czarnym, lśniącym wykończeniem i delikatnymi lustrzanymi akcentami. Fantastyczna jakość obrazu Full HD to zasługa technologii Live Colour oraz nowej technologii przetwarzania obrazu BRAVIA ENGINE™ 3, która optymalizuje sygnał z każdego źródła, zapewniając przyjemniejszy dla oka, bardziej naturalny obraz. Do przesyłania filmów, muzyki i zdjęć
z komputera VAIO® lub podłączonego do sieci domowego komputera PC można wykorzystać technologię DLNA. Nowością w tegorocznych modelach BRAVIA™ jest technologia AppliCast™. Wyświetla ona między innymi informacje pobrane z Internetu w formie czytelnych widgetów. Telewizora posiada również tuner HD MPEG 4 AVC.

S5500 (22 / 32 / 37 / 40 cali): podstawowy, atrakcyjny model BRAVIA™ wyróżniający się kontrastem czarnego, błyszczącego wykończenia i matowej faktury ramki. Modele 37- i 40-calowe oferują rozdzielczość Full HD. Rozbudowany zestaw przyłączy obejmuje nawet trzy wejścia HDMI oraz wejście USB
do wyświetlania cyfrowych zdjęć lub słuchania plików MP3 z podłączonego urządzenia.

„Marka BRAVIA™ od zawsze kojarzy się z nowoczesnym wyglądem i fantastycznym obrazem HD”, mówi Hiroshi Sakamoto, wiceprezes TV Marketing Europe. „W tegorocznej gamie wprowadziliśmy nowe możliwości podłączania oraz innowacyjne rozwiązania ekologiczne.”

No Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress