Swiat GSM - Aktualności Telekomunikacyjne

February 27, 2009

Taylor Printing: w zgodzie z ekologią dzięki technologiom Agfa Graphics

Filed under: Uncategorized — karol @ 8:58 pm

Taylor Printing: w zgodzie z ekologią dzięki technologiom Agfa Graphics
Firma Agfa Graphics poinformowała, że jeden z jej kanadyjskich klientów, drukarnia akcydensowa Taylor Printing z Fredericton w prowincji New Brunswick, odnotowuje znaczące korzyści związane z wdrożeniem proekologicznych rozwiązań belgijskiego producenta. Są wśród nich m.in. znaczące ograniczenie w zużyciu wody i redukcja odpadów, a w konsekwencji – obniżenie globalnych kosztów i większa ochrona środowiska naturalnego.

Drukarnia Taylor Printing prowadzi proekologiczną politykę od roku 2005, kiedy to ogłosiła swój program, zakładający wdrażanie „zielonych” rozwiązań na wszystkich możliwych etapach produkcji. Dzisiaj zaangażowanie firmy w kwestiach ochrony środowiska sprowadza się m.in. do stosowania farb opartych na olejach roślinnych i recyklingu całego papieru wykorzystywanego w drukarni – od hali produkcyjnej aż po administrację biurową. Istotną inwestycją Taylor Printing, pozwalającą na uzyskanie dalszych korzyści w sferze ekologii, był zakup termicznej naświetlarki CtP Agfa :Avalon SF, sterowanej przez zautomatyzowany system produkcyjny :ApogeeX i umożliwiającej naświetlanie niewymagających wywoływania płyt :Amigo. W płytach tych znajduje zastosowanie technologia ThermoFuse, gwarantująca – zdaniem producenta – uzyskanie niezwykle trwałych płyt o wysokiej rozdzielczości. Dzięki temu, że obraz jest tu tworzony w sposób fizyczny, a nie chemiczny, płyty odznaczają się bardzo dobrymi parametrami podczas drukowania, m.in. wysoką odpornością chemiczną i niezwykłą elastycznością przy dalszej obróbce.

Technologia ThermoFuse, stosowana w płytach CtP firmy Agfa Graphics, to najlepszy dowód zaangażowania tego producenta w kwestie ekologii. Fizyczne tworzenie obrazu na płycie, w połączeniu z wyeliminowaniem tradycyjnej chemii, daje w efekcie mniejszą liczbę powtórnych naświetleń, krótszy czas przestoju maszyn i niższe koszty produkcji.

Od czasu wdrożenia technologii Agfa Graphics udało nam się zredukować ilość zużywanej wody o 75%. Płyty :Amigo ułatwiły w znacznym stopniu naszą pracę. Są bardziej stabilne i oferują wyższą jakość, nie potrzebujemy też ciemni do ich wytwarzania – mówi Barb Calhoun, dyrektor Taylor Printing.
W rezultacie drukarnia jest w stanie wytwarzać bardziej przewidywalne wyroby o wysokiej jakości, efektywnie zarządzać pracą ludzką i stosować czystsze procesy przy produkcji płyt offsetowych.
Warto dodać, że również w Polsce działa już ponad 30 firm użytkujących z powodzeniem bezodczynnikowe, ekologiczne płyty :Amigo, a ich liczba z roku na rok wzrasta.

No Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress