Swiat GSM - Aktualności Telekomunikacyjne

April 24, 2009

Eee PC™ z Windows 7 zapewnia najlepszą, mobilną łączność bezprzewodową

Filed under: Uncategorized — karol @ 10:46 am

Eee PC™ z Windows 7 zapewnia najlepszą, mobilną łączność bezprzewodową

ASUS zademonstrował swoją wizję wszechobecnej łączności
na Mobile World Congress w Barcelonie

ASUS, pionier i lider w produkcji ultra-mobilnych urządzeń elektroniki konsumenckiej zaprezentował wyposażony w modem 3.5G Eee PC działający pod kontrolą Windows 7. Takie rozwiązanie pozwala na bardzo szybką łączność bezprzewodową w dowolnym miejscu. Wydarzenie to było można obejrzeć na Mobile World Congress w Barcelonie, który odbył się w dniach 16-19 lutego 2009. Wspomniany Eee PC™ bedzie pierwszym na świecie komputerem z wbudowanym modemem 3.5G, korzystającym z szerokopasmowej architektury Windows 7. Upraszcza ona korzystanie z tego typu połączeń, jednocześnie gwarantując stabilne i szybkie połączenia.

Wbudowany w Eee PC modem 3.5G Huawei EM770 jest pierwszym na świecie, specjalnie zaprojektowanym modułem do współpracy z Windows 7. Połączenie ultramobilności komputerów Eee PC oraz możliwości systemu Windows 7 perfekcyjnie realizuje wizję ASUSa dotyczącą łączności zawsze i wszędzie.

Dla celów demonstracyjnych, ASUS zainstalował Windows 7 w wersji Beta na dwóch komputerach Eee PC, wyposażonych w najnowszy moduł 3.5G: Eee PC™ 1003HA oraz Eee PC™ T91. Eee PC™ 1003HA jest smukłym i eleganckim komputerem przenośnym z 10” matrycą podświetlaną LED, posiadający dysk o pojemności 160GB oraz dodatkową przestrzeń 10GB na dane w systemie online Eee Storage. Planuje się jego sprzedaż poprzez kanały dystrybucyjne operatorów telekomunikacyjnych. Eee PC™ T91 posiada obracalny ekran dotykowy oraz jest wyposażony w gamę aplikacji użytkowych, pozwalających użytkownikom z łatwością przeglądać zdjęcia, tworzyć cyfrowe albumy oraz odręcznie dodawać notatki pisząc na ekranie, a także wiele więcej.

W związku z wszechobecną łącznością bezprzewodową, ASUS ujawnił także chęć udostępnienia komputerów Eee PC™ z oboma typami łączności WiMAX oraz Wi-Fi. Eee PC™ 1000HG będzie obsługiwał standardy IEEE 802.16e, WAVE2 i Wi-Fi 802.11a/b/g/n w paśmie 2.4GHz~2.7GHz oraz 5.1GHz~5.8GHz.

Uwaga: Specyfikacja może ulec zmianie bez powiadomienia. Odwiedź stronę www.asus.com w celu uzyskania szerszych informacji.

No Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress