Swiat GSM - Aktualności Telekomunikacyjne

April 24, 2009

Seria monitorów LCD ASUS VH została wyróżniona wysoką oceną w teście EPEAT Gold

Filed under: Uncategorized — karol @ 10:48 am

Seria monitorów LCD ASUS VH została wyróżniona wysoką oceną w teście EPEAT Gold

Pięć monitorów LCD serii VH dołączyło do grona produktów ASUS, takich jak notebooki serii Bambo i N, które otrzymały najwyższą ocenę w teście EPEAT Gold.
Pięć monitorów LCD ASUS serii VH z ekranami o przekątnych od 20” do 24” zostało odznaczonych „złotym” znaczkiem EPEAT™, jest to najbardziej prestiżowe wyróżnienie przyznawana przez EPEAT. Zaprojektowane i produkowane zgodnie z ekologiczną normą GreenASUS, modele ASUS VH202T-P, VH222H-P, VH232H-P, VH236H-P i VH242H-P spełniły lub przewyższyły wymagane kryteria oraz 75% dodatkowych kryteriów koniecznych do otrzymania nagrody EPEAT Gold. Monitory te dołączyły do elitarnego grona ekologicznych produktów posiadających „złote” odznaczenie EPEAT, w którym znajdują się już notebooki ASUS serii Bamboo oraz N.

ASUS VH242
Monitory LCD ASUS serii VH zostały zaprojektowane by spełnić każdy z ośmiu Ekologicznych Kryteriów Wydajności zdefiniowanych przez standard IEEE 1680 na którym opiera się test EPEAT:

 Redukcja lub eliminacja szkodliwych dla środowiska związków
 Selekcja materiałów
 Zaprojektowany do powtórnego przetworzenia
 Trwałość produktu/Długość cyklu użytkowania
 Oszczędność energii
 Zarządzanie żużytmi elementami
 Polityka proekologicza firmy
 Opakowanie

Powyższe wyróżnienia są efektem długotrwałej, proekologicznej polityki firmy – GreenASUS – wprowadzonej przez prezesa ASUSTek Computer Inc., Pana Jonney Shih. GreenASUS to cztery główne reguły: Ekologiczny Projekt, Ekologiczna Produkcja, Ekologiczne Podzespoły oraz Ekologiczny Serwis i Marketing, które wyznaczają surowe wymagania dla każdego etapu produkcji sprzętu marki ASUS. Seria VH monitorów LCD marki ASUS jest wytwarzana w oparciu o nowe technologie, które pozwalają zredukować ilość używanej rtęci oraz umożliwiają wykorzystanie przetworzonych plastików bez utraty wyjątkowej jakości i wydajności produktów.

No Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress