Swiat GSM - Aktualności Telekomunikacyjne

May 15, 2009

NEC MultiSync LCD8205 - imponująca wielkość obrazu i doskonałe kolory

Filed under: Uncategorized — karol @ 1:22 pm

NEC MultiSync LCD8205 - imponująca wielkość obrazu i doskonałe kolory
NEC Display Solutions przedstawia monitor NEC MultiSync® LCD8205, zaprojektowany z myślą o idealnym odwzorowaniu kolorów i wyświetlaniu obrazów w dużej skali. Nowy, 82-calowy wielkoformatowy monitor LCD oferuje pełną rozdzielczość HD oraz jasność 450cd/m2. Monitor nadaje się idealnie do zastosowania w sektorze reklamy cyfrowej – Digital Signage, szczególnie w punktach sprzedaży, gdzie z pewnością zwróci uwagę zarówno na siebie, jak i na wyświetlane treści, niezależnie od tego czy będzie pracował w orientacji pionowej czy poziomej. Inne obszary zastosowania nowego 82-calowego monitora NEC to między innymi: sektor transportowy oraz szkoleniowy. Dzięki wbudowanemu czujnikowi, urządzenie dostosowuje jasność ekranu do warunków panujących w pomieszczeniu. W celu zapewnienia maksymalnej swobody wyboru źródła sygnału, monitor wyposażony został w szereg złączy, w tym również HDMI. Cyfrowy interfejs SPDIF gwarantuje również kompatybilność z systemami audio. NEC MultiSync® LCD8205 posiada zaawansowany system chroniący go przed przegrzaniem, co gwarantuje długi czas bezawaryjnej pracy oraz bezpieczeństwo inwestycji.

Nowy monitor NEC MultiSync® LCD8205 imponuje już samą wielkością 82-calowego ekranu. Dodatkowo profesjonalny panel S-PVA gwarantuje najwyższy stopień niezawodności, długi czas użytkowania oraz doskonałą reprodukcję barw. Niezależnie od tego, czy pracuje w orientacji pionowej czy poziomej, monitor zwraca na siebie uwagę, a tym samym na wyświetlaną treść. Dzięki rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli, współczynnikowi kontrastu 2000:1 oraz szerokim kątom widzenia, wynoszącym po 178 stopni, obraz wygląda bardzo realistycznie i wyraźnie. Idealną jasność zapewnia zintegrowany sensor mierzący natężenie światła w otoczeniu i - jeżeli to konieczne - optymalizujący jasność ekranu. Nawet w największych halach sklepowych, w hotelowych lobby lub recepcji, jak również w zatłoczonych miejscach publicznych takich jak lotniska czy stacje kolejowe, NEC MultiSync® LCD8205 ze względu na rozmiar ekranu jest skutecznym środkiem przekazu przyciągającym uwagę odbiorcy. Dodatkowo dzięki funkcji TileMatrix™, za pomocą kilku monitorów NEC MultiSync® LCD8205, można tworzyć imponujące ściany wideo (4×4) o maksymalnej wielkości prawie 7.7 m x 4.5 m, co w rezultacie daje ponad 34 m2 aktywnej powierzchni wyświetlanego obrazu.

W przypadku konieczności pracy monitora 24 godziny na dobę, bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej temperatury wewnątrz obudowy, gdyż zbyt wysoka może znacząco skrócić żywotność urządzenia. W celu zapewnienia optymalnej temperatury pracy, a przez to długiego czasu użytkowania, NEC MultiSync® LCD8205 wyposażony został w zaawansowany system ochrony przed przegrzaniem. W przypadku wzrostu temperatury powyżej wcześniej zdefiniowanej wartości maksymalnej, włączają się wewnętrzne wentylatory, obniżając w ten sposób temperaturę.

Dla zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa przed czynnikami zewnętrznymi użytkownik może wybrać opcję wyposażenia monitora w szybę ochronną. Jest to szczególnie istotne w miejscach o wzmożonym ruchu, w których zastosowanie szyby ochronnej może zdecydowanie obniżyć ryzyko zniszczenia urządzenia.

NEC MultiSync® LCD8205 to również swoboda w wyborze źródła sygnału. Monitor wyposażony został w szereg złączy, m.in. wejście komponentowe, kompozytowe, s-video, cyfrowe złącza DVI-D oraz HDMI, a także RS232. Dodatkowo monitor posiada interfejs SPDIF dla cyfrowych sygnałów audio.

Monitory wielkoformatowe najczęściej są montowane na ścianach lub stojakach, dlatego NEC MultiSync® LCD8205 dostarczany jest bez nóżek, dzięki czemu można obniżyć koszty produkcji i pakowania, co z kolei ogranicza szkodliwy wpływ na środowisko naturalne.

Dostępność i gwarancja
Nowy NEC MultiSync® LCD8205 w czarnej wersji obudowy jest już dostępny na rynku w sugerowanej cenie detalicznej netto 210 699 zł. Wszystkie monitory NEC Display Solutions są objęte standardową, trzyletnią, pełną gwarancją (obejmującą również podświetlenie matrycy) realizowaną w wygodnym dla użytkownika systemie door-to-door.

No Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress