Swiat GSM - Aktualności Telekomunikacyjne

May 15, 2009

NEC NP500WS oraz NEC NP600S: Projekcja z bliskiej odległości

Filed under: Uncategorized — karol @ 1:23 pm

NEC NP500WS oraz NEC NP600S: Projekcja z bliskiej odległości
NEC Display Solutions prezentuje dwa nowe projektory oparte na technologii LCD, umożliwiające projekcję obrazu z bliskiej odległości. Producent poszerza swoje portfolio o dwa modele dedykowane sektorowi edukacyjnemu, szkoleniowemu oraz Digital Signage. Oba nowe urządzenia posiadają unikalną funkcjonalność „virtual remote control” pozwalającą na sterowanie wszystkimi funkcjami projektora z poziomu systemu Windows. Zarówno NEC NP500WS oraz NEC NP600S pozwalają wyświetlać obraz o rozmiarze 60” już z odległości jednego metra. Oznacza to, że prezenter nie rzuca denerwującego cienia na obraz, ani nie występuje efekt oślepiania. Z tego względu oba modele są idealne do zastosowania w niewielkich pomieszczeniach oraz w sektorze edukacyjnym oraz szkoleniowym.

Unikalna funkcja “Virtual Remote” pozwala na zmianę ustawień projektora bezpośrednio z poziomu komputera poprzez kabel VGA. Oprogramowanie zostało tak zaprojektowane, aby przypominało tradycyjnego pilota zdalnego sterowania. Taka funkcjonalność jest potrzebna szczególnie w sektorze edukacyjnym, gdzie projektor wykorzystywany jest przeważnie przez kilkanaście osób, a pilot zdalnego sterowania jest mało poręczny oraz łatwo go zgubić.

Bogate opcje centralnego sieciowego zarządzania oraz monitorowania poprzez złącze RJ45 mogą zostać dodatkowo aktywowane w oprogramowaniu PC Control Utility PRO 4. Oba projektory NEC NP500WS oraz NEC NP600S zostały wyposażone w funkcję umożliwiającą zaprogramowanie przez użytkownika godziny włączenia i wyłączenia projektora. Okres działania można ustawić również z poziomu oprogramowania w całej sieci LAN. W przypadku wystąpienia błędu, generowana jest wiadomość do administratora, wraz z informacją o źródle problemu. Pozwala to na łatwe utrzymanie optymalnej pracy systemu. Darmowe oprogramowanie PC Control Utility Pro 4 można pobrać ze strony NEC Display Solutions www.nec-display-solutions.pl w dziale Produkty, w opisie każdego z projektorów.

Projektory wyposażone zostały w praktyczne funkcje do zastosowania w sektorze edukacyjnym. Przykładowo, oprócz funkcji programowania i alarmu, projektory wyposażone zostały w czasowy wyłącznik, funkcję szybkiego włączania oraz wyłączania. NEC NP500WS oraz NEC NP600S mogą pracować w trybie EcoMode, w którym żywotność lampy wzrasta z 3000 do 4000 godzin. Projektory w trybie czuwania mogą zużywać jedynie 3W energii. Oznacza to obniżenie kosztów związanych z eksploatacją urządzeń oraz kosztów TCO.

Projektory dysponujące rozdzielczością WXGA (NEC NP500WS) oraz XGA (NEC NP600S) charakteryzują się współczynnikiem statycznego kontrastu na poziomie 600:1. Automatyczna korekcja pionowych zniekształceń trapezowych w zakresie +/- 20 stopni, jak również korekcja koloru ściany z opcją wyświetlania na tablicy, zapewniają szybką konfigurację projektorów w dowolnej lokalizacji. Elastyczność podłączenia zapewnia szeroki wybór złączy. Projektory wyposażone zostały w złącze DVI-I dla cyfrowych sygnałów, które przy użyciu dołączonego do zestawu adaptera, może służyć również jako drugie złącze analogowe. Projektor posiada również interfejs RS-232 umożliwiający kontrolę projektora bezpośrednio z komputera PC. Wbudowany głośnik 7W zwiększa możliwości multimedilane urządzeń. Dzięki niskiej wadze 3,3kg, projektory NEC NP500WS oraz NEC NP600S są idealne do instalacji w salach konferencyjnych i szkoleniowych lub jako przenośne projektory w firmie.

W celu zapewnienia maksymalnej ochrony przed nieautoryzowanym użyciem, projektory wyposażone zostały w złącze Kensington, ochronę hasłem, jak również blokadę klawiatury.

Dostępność i gwarancja
NEC NP500WS oraz NEC NP600S są już dostępne na rynku w sugerowanej cenie detalicznej netto 4 990 zł dla obu modeli. Wersje EDU z rozszerzoną, 3 letnią gwarancją na lampę, dla obu modeli można natomiast nabyć w sugerowanej cenie detalicznej netto 5 139 zł. W zestawie z projektorem znajdują się: torba do przenoszenia projektora, kabel sieciowy, kabel D-Sub, pilot zdalnego sterowania, baterie, osłona obiektywu oraz instrukcja obsługi na CD. Ponadto projektory wyposażone zostały w kabel sieciowy (3.0 m). Wszystkie projektory NEC Display Solutions są objęte standardową, trzyletnią, pełną gwarancją, w tym sześciomiesięcznym (lub 1000 przepracowanych godzin) okresem gwarancyjnym na lampę. Gwarancja realizowana jest w wygodnym dla użytkownika systemie door-to-door.

NEC Display Solutions Europe GmbH
NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech jest odpowiedzialne za działania firmy na obszarze EMEA, podzielonym na cztery regiony sprzedaży: Europę Północną, Europę Zachodnią i Południową, Europę Środkową oraz Europę Wschodnią wraz z Bliskim Wschodem i Afryką. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory Public Display do zastosowań reklamy cyfrowej Digital Signage (technologie LCD i plazma) oraz monitory plazmowe dla kina domowego. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Dyrektorem zarządzającym europejskiej centrali jest Bernd Eberhardt.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec-display-solutions.pl

NEC Corporation to jeden ze światowych liderów wśród dostawców Internetu, sieci szerokopasmowych oraz rozwiązań dostosowanych do specyfiki działania dużych korporacji, jak również uwzględniających specjalistyczne potrzeby konsumentów na całym świecie. NEC dostarcza zindywidualizowane rozwiązania dla kluczowych segmentów rynku komputerowego, sieciowego oraz urządzeń elektronicznych poprzez wykorzystanie własnych doświadczeń na rynku IT i rynku sieciowym, a także poprzez dostarczanie zaawansowanych rozwiązań półprzewodnikowych oferowanych przez NEC Electronics Corporation. Grupa NEC zatrudnia ponad 150 000 osób na całym świecie.

W celu uzyskania dalszych informacji, proszę odwiedzić strony korporacyjne NEC pod adresem www.nec.com

No Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress