Swiat GSM - Aktualności Telekomunikacyjne

August 21, 2010

Mobilne pkt.pl w wielkomiejskim stylu

Filed under: Uncategorized — karol @ 5:12 pm

Mobilne pkt.pl w wielkomiejskim stylu

Spółka pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne – właściciel internetowej wyszukiwarki firm i instytucji oraz wydawca książek telefonicznych – rozpoczęła wielkomiejską kampanię reklamową aplikacji mobilnej. Spoty video pojawiły się w lipcu 2010 na telebimach w najbardziej centralnych punktach blisko dwudziestu polskich miast (m.in. Warszawa, ul. Marszałkowska – Sezam; Kraków, ul. Karmelicka – Teatr Bagatela). Udźwiękowiona wersja filmu reklamowego pojawi się już w sierpniu 2010 w serwisach Facebook oraz Youtube. Kreację i realizację kampanii przygotował i prowadzi dział marketingu pkt.pl.

Kampania reklamowa mobilnego pkt.pl potrwa do końca października 2010. We wrześniu spoty video pojawią się w wagonach warszawskiego metra oraz kilku lokalnych stacjach telewizyjnych. Celem kampanii jest poinformowanie o mobilnym sposobie lokalizowania firm i usługodawców za pomocą wyszukiwarki pkt.pl w telefonach komórkowych. W spotach zilustrowano sposób wyszukiwania na przykładzie restauracji oraz zakładu mechanicznego.

„Wraz z najnowszą kampanią reklamową chcemy popularyzować naszą mobilną wyszukiwarkę. W ciągu ostatniego roku wprowadziliśmy do niej wiele zmian i nowych funkcjonalności. W sezonie wakacyjnym, ze względu na wzmożony ruch turystyczny, wiele osób szuka informacji o pobliskiej restauracji, muzeum, ale także warsztatu samochodowego i w takich sytuacjach dostęp do danych w komórce jest bardzo przydatny. Dlatego chcemy zachęcić osoby podróżujące do korzystania z nowej formy zdobywania informacji”  mówi Grzegorz Kudlak, Kierownik ds. Promocji i PR w firmie pkt.pl Polskie Książki Telefoniczne.

Mobilna wersja serwisu www.pkt.pl udostępnia zasoby bazy yellow pages w dowolnym miejscu i czasie. Interaktywna aplikacja pkt.pl na telefony komórkowe oferuje bezpłatny dostęp do informacji o firmach i instytucjach. Jedyne koszty użytkowania wynikają ze stawek transmisji danych u operatora GSM. Po wpisaniu adresu mobile.pkt.pl lub pkt.pl do przeglądarki internetowej w telefonie komórkowym, można odnaleźć firmy i instytucje wraz z danymi kontaktowymi, logotypem oraz opisem ich działalności. Mobilny serwis wyposażono w nowoczesny system mapowy i nowe funkcje przekazywania danych. Interaktywne mapy dostępne w mobile.pkt.pl są skalowalne i można je przesuwać, a także wyznaczyć trasę dojazdu.

Za pomocą mobile.pkt.pl użytkownicy telefonów komórkowych mogą m.in.:
• odnaleźć informacje o firmie;
• zapisać dane wybranej firmy w liście adresów w telefonie komórkowym;
• zapoznać się ze szczegółowym opisem i ofertą sklepu czy biura;
• wyznaczyć trasę dojazdu;
• wysłać e-mail z kontaktem;
• odnaleźć i obejrzeć stronę www danej firmy;
• połączyć się z firmą telefonicznie.
Usługa jest dostępna w polskiej i angielskiej wersji językowej.

No Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress