Swiat GSM - Aktualności Telekomunikacyjne

November 21, 2011

Niecierpliwie oczekiwana gra Sleepy Jack™ dostępna teraz wyłącznie na smartfon Sony Ericsson Xperia™ PLAY

Filed under: Uncategorized — karol @ 8:11 pm

Sony Ericsson ogłosił, że studio SilverTree Media, które stworzyło świetnie sprzedającą się i nagradzaną przez krytyków grę Cordy™, wprowadza teraz swój najnowszy tytuł Sleepy Jack™ wyłącznie na smartfon Xperia™ PLAY.

Gra wyróżnia się olśniewającą grafiką, a polega na kierowaniu tytułowym bohaterem, Sleepy Jackiem™. Udaje się on w kolorową i dynamiczną podróż do krainy swoich snów. Każdej nocy, kiedy Sleepy Jack™ zasypia, jego niezwykła wyobraźnia przenosi go w inny świat, a w nim gracze, w pojeździe kosmicznym wyposażonym w różne funkcje, mogą płynąć w przestworzach, zbierać przedmioty, wykonywać szybkie zwroty i uniki, jak również strzelać do napastników.

Sleepy Jack™ został uznany za jedną z najlepszych gier mobilnych na platformie Android podczas jej prezentacji na tegorocznym E3 (lista 10 najlepszych gier serwisu Pocket Gamer “Top 10 best iPad, iPhone, and Android games of E3”). Gra została również przedstawiona w wersji Beta podczas Gamescom w Kolonii, w sierpniu tego roku, gdzie jej niezwykła grafika i ciekawa fabuła spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony uczestników.

Tim Harrison, Head of Content Marketing & Strategy w Sony Ericsson powiedział, “Studio SilverTree Media stworzyło dwie spośród najbardziej ekscytujących i innowacyjnych nowych gier na platformę Android – najpierw Cordy™ a teraz Sleepy Jack™. Ta najnowsza gra na naszej bogatej liście gier na smartfon Xperia™ PLAY łączy sugestywną grafikę z wciągającą fabułą. Z pewnością zdobędzie ona popularność wśród wszystkich graczy”.

Nate Smith, Dyrektor Generalny studia SilverTree Media powiedział, “Ciężko pracowaliśmy nad nową grą stworzoną po Cordy™ i nie możemy doczekać się chwili, kiedy trafi ona do rąk odbiorców. Mamy nadzieję, że granie w Sleepy Jacka™ będzie dla was tak samo przyjemne, jak dla nas opracowywanie tej gry na smartfon Xperia™ PLAY.”

Smartfon Xperia™ PLAY udowodnił, że jest wspaniałą platformą dla twórców gier, ponieważ 80%* właścicieli tego modelu gra w gry co najmniej jeden raz dziennie (jest to osiem razy więcej, niż w przypadku innych wiodących smartfonów). 75%* pobrań gier realizowanych jest jako opcja premium, podczas gdy najwyższy średni rezultat w branży dla innych modeli to 25%.*

Gra Sleepy Jack™ już od tego tygodnia będzie dostępna przez miesiąc wyłącznie na smartfonie Xperia PLAY™.

Najnowsze informacje prasowe i wiadomości na temat modelu Xperia™ PLAY znajdują się @XperiaGames na portalu Twitter.

* 80* użytkowników Xperia™ PLAY gra w gry codziennie.
o Jest to do ośmiu razy więcej, niż na pozostałych smartfonach (Program badania satysfakcji konsumentów Sony Ericsson, czerwiec 2011 r. oraz dane ComScore, wrzesień 2011 r.).
+ Użytkownicy smartfonów, którzy grają w gry codziennie: 10% (Europa), 18% (USA) – dane Com Score
+ Użytkownicy Xperia PLAY, którzy grają codziennie – 80% (Ankieta badania satysfakcji klientów Sony Ericsson)
* Użytkownicy Xperia™ PLAY pobierają gry w opcji premium
o Dane pokazują tendencję odwrotną niż w przypadku innych smartfonów z platformą Android, dla których większość pobieranych aplikacji to aplikacje darmowe. Źródła branżowe pokazują, że maksymalny procent płatnych pobrań dla najnowocześniejszych smartfonów to 25% (ta wartość prawdopodobnie jest dużo niższa, według Distimo i Nielsen), a dla smartfona Xperia PLAY wynik ten wynosi 75% pobrań płatnych jako opcja premium (źródło = kluczowy partner).

Sony Ericsson w październiku 2011 roku obchodzi dziesiątą rocznicę powstania spółki joint venture pomiędzy firmami Sony i Ericsson. Przez lata działalności firma łączyła najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technologii komunikacyjnych ze światem rozrywki. W rezultacie powstała linia Xperia™- najbardziej rozrywkowe smartfony na rynku telefonów komórkowych. Siedziba główna Sony Ericsson mieści się w Londynie, a działy marketingu i sprzedaży są w większości krajów świata. Fabryki produkcyjne znajdują się w Chinach, natomiast centra rozwoju produktów są w Chinach, Japonii, Szwecji i Dolinie Krzemowej w Kalifornii.

No Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress