Swiat GSM - Aktualności Telekomunikacyjne

May 3, 2008

Gem, set i plusk – Serena Williams i Rafael Nadal chodzą po wodzie

Filed under: Uncategorized — karol @ 11:41 am

Gem, set i plusk – Serena Williams i Rafael Nadal chodzą po wodzie
27 marzec 2008

Warszawa, 28 marca 2008 – dla zaakcentowania rangi turnieju Sony Ericsson Open, który się wczoraj rozpoczął, zorganizowano pierwszy w historii mecz tenisa rozegrany na wodzie.

Dwoje spośród najlepszych na świecie tenisistów, Serena Williams i Rafael Nadal, spotkało się na specjalnie przygotowanym korcie, aby spróbować szczęścia na bardziej wymagającej niż zwykle powierzchni. Wykonali oni z pozoru niemożliwe zadanie, kojarzące się raczej z cudem niż z nowoczesnym turniejem tenisowym.

Rewolucyjna rozgrywka miała miejsce na dachu nowego hotelu Gansevoort South, który oficjalnie po raz pierwszy otworzył swe podwoje. Pokryty wodą kort zbudowany został wewnątrz kompleksu basenowego o szerokości 110 stóp (ok. 33 m) na ekskluzywnym tarasie dachowym hotelu Gansevoort o szerokości 22.000 stóp kwadratowych, z widokiem na dzielnicę South Beach, Miami.

Zbudowanie kortu zajęło siedem dni, podczas których specjalistyczny zespół do prac podwodnych stworzył dwie niewidzialne platformy, po każdej stronie basenu, na których tenisiści mieli stać i prowadzić grę. Zbudowano je przy pomocy specjalnie zaprojektowanych akrylowych ekranów oraz wspierających je, powiązanych ze sobą, akrylowych rur. Następnie basen został napełniony wodą, po czym pozostało już tylko wykonanie ostatnich szlifów w postaci zamocowania siatki oraz ustawienia uczestniczących w Sony Ericsson Open chłopców i dziewcząt podających piłki.

Sony Ericsson Open jest piątym co do wielkości największym turniejem na świecie i jedynym dwunastodniowym wydarzeniem tenisowym w kalendarzu rozgrywek ATP oraz Sony Ericsson WTA Tour. Turniej, trwający od 26 marca do 6 kwietnia gości wszystkich najlepszych na świecie zawodników gry w tenisa - kobiet i mężczyzn.

Broniąca tytułu mistrzyni Sony Ericsson Open Serena Williams skomentowała: “Była to niepowtarzalna życiowa okazja zagrania w tenisa na wodzie i było dla mnie wspaniałe móc uczestniczyć w czymś co odbyło się naprawdę po raz pierwszy na świecie. Ponadto, mieć Rafa za przeciwnika również było nowym wyzwaniem, ale sądzę, że powierzchnia pomogła wyrównać pole gry – zwłaszcza, że Rafael zgłosił się na ochotnika, aby zagrać na głębokim końcu basenu!”

Rafael Nadal skomentował: „Uwielbiam grać na WSZYSTKICH powierzchniach, ale ten mecz był jedyny w swoim rodzaju, a występowanie jako przeciwnik Sereny nadało mu jeszcze bardziej wyjątkowy charakter. Mecz na wodzie rozgrywałem po raz pierwszy w życiu i podobało mi się także położenie kortu w Miami, naprzeciwko oceanu, ponieważ lubię morze”.

Dee Dutta, Wice Prezes korporacji oraz Head of Marketing w Sony Ericsson Mobile Communications dodał: „Byliśmy pionierami kilku światowych wydarzeń - takich jak Tenis Nocą podczas zeszłorocznego Sony Ericsson Open, tenis na boisku piłki nożnej w Real Madrid CF podczas mistrzostw Sony Ericsson, a teraz mecz tenisa na wodzie. Mamy nadzieję, że tą niezwykłą grą dostarczyliśmy dużo emocji na świecie jeszcze przed turniejem Sony Ericsson Open”.

Sony Ericsson jest zaangażowany w to, by wprowadzać do gry w tenisa rozrywkę, innowację i splendor poprzez tworzenie unikalnego sportowego widowiska. Sony Ericsson nie ustaje w wysiłkach, by uatrakcyjniać przeżycia fanów turnieju Sony Ericsson Open oraz dostarczać emocji towarzyszących tej grze coraz to nowym rzeszom odbiorców.

Firma Sony Ericsson Mobile Communications powstała w roku 2001 jako joint venture firm Sony oraz Ericsson. Siedziba spółki obsługująca rynek globalny mieści się w Londynie. Firma obsługuje globalny rynek komunikacji oferując innowacyjne i bogate w funkcjonalności telefony komórkowe, akcesoria oraz karty do komputerów osobistych. Posiada również ośrodki badań i rozwoju w Europie, Japonii, Chinach, Indii i Ameryce.Sony Ericsson jest sponsorem tytularnym Stowarzyszenia Tenisa Kobiecego (Women’s Tennis Association), z którym współpracuje w celu promowania cyklu Sony Ericsson WTA Tour odbywającego się przez cały rok w ponad 80 miastach.

No Comments

No comments yet.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URL

Sorry, the comment form is closed at this time.

Powered by WordPress